znajdź projektanta

Pracownia Obuwia Aga Prus

Identyfikacja wizualna mojej autorskiej pracowni obuwia. Marka opiera się na połączeniu tradycyjnego rzemiosła ze współczesnym wzornictwem. Stare miesza się z nowym, zakład szewski z butikiem. Buty są szyte ręcznie w ten sam sposób co sto lat temu, klasyczne fasony obuwia interpretujemy na nowo.

Zaprojektowałam logo oraz druki do codziennego użytku. Typografia znaku, nawiązująca do szablonów literniczych, czyli odręcznej techniki powielania liter, zdradza, że buty są wytwarzane jednostkowo. Znak jest zaprojektowany tak by dobrze tłoczył się w skórze.

Identyfikacja jest graficznie skromna. Buty wytwarzamy z naturalnych surowców stąd wybór niepowlekanego papieru z recyklingu, surówki bawełnianej i minimalistycznych pudełek kartonowych. Zamierzenie jest takie by opakowanie nie odwracało uwagi od zawartości.

Zaaranżowałam również przestrzeń showroomu, w którym odbywają się spotkania i przymiarki.


Od 10 lat zajmuję się projektowaniem graficznym na potrzeby papieru i ekranu. Projekty obsługuję kompleksowo, od koncepcji po realizację. Współpracuję z papierniami, drukarniami i programistami. Pracuję dla klientów prywatnych i instytucji. Nie ograniczam się do dwóch wymiarów – projektuję również przedmioty i przestrzenie. Od 2012 roku prowadzę autorską pracownię obuwia w Warszawie.^ Wróć na górę